מעקות ברזל מעוצבים

     
 

מעקות ברזל מעוצבים למרפסת

 
במאמר זה נסקור בפניכם מספר דגמים של מעקות למרפסת: תחילה נסקור את הנתונים שדורש מכון התקנים מהמעקות, ולאחר מכן נדון במעקות ברזל מעוצבים למרפסת בגג, ומעקות ברזל מעוצבים למרפסת הקדמית. מאמר זה יכיל את כל המידע שתהיו זקוקים לו בנושא מעקות ברזל מעוצבים למרפסת. אנו בטוחים שקריאתו תוכל להסב לכם ידע רב, ועל כן – להיות בטוחים בקניה שלכם מבלי לחוש שעשיתם טעות בטיחותית או עיצובית בנושא זה. יש לשים לב לפסקה הראשונה על מנת לדעת מה הדרישות של מכון התקנים בטרם תגשו לקניה:
 
מעקות למרפסות ומכון התקנים
 
מכון התקנים מחייב את בעלי המרפסות להציב מעקה בקצוותיהן. על המעקה להיות בגובה 105 ס"מ לפחות, ובעל מרווח של לא יותר מ 10 ס"מ מהקרקע של הגג או המרפסת הקדמית. מעקות למרפסות חייבים להיות עשויים מחומרים עמידים ובטוחים ולהיות מותקנים על ידי בעלי מקצוע.
 
מעקות למרפסות קדמיות
 
מעקות אלה נועדו להגן על הדיירים בבניין או הדיירים במרפסת הקדמית של הבית הפרטי מנפילה. חשוב לבחור במעקה לפי נתוני מכון התקנים. אנו ממליצים שלא לקנות מעקות ברזל מעוצבים למרפסת בהם יש רווח בינם לבין הרצפה, אלא לקבע את המעקה ישירות לבטון. ברוב המקרים אין בנמצא דגמים אלו ולכן חשוב לוודא שהרווח שנוצר יהיה בהתאם למכון התקנים – לא יותר מעשרה סנטים. תקנה זו נועדה למנוע מילדים קטנים ובעלי חיים ליפול מרווח זה.  
 
מעקות לגגות
 
מבחינת התקינה, מעקות עבור גגות אליהם יש גישה באמצעות עליית גג צריכים להיות זהים למעקות המרפסת הקדמית. ניתן להזמין מוצרים מעוצבים יותר כמו מעכקות אלומיניום בוהקים ויפים, אך חשוב שהתקינה תהיה מדויקת ומדודה גם במקרה זה. מעקות לגגות יכולים לעתים להימכר בגבהים נמוכים לשם העיצוב והדקורציה הנהוגה בגג. יש לוודא שהגובה מהקרקע לפחות 105 ס"מ. במידה והמעקה עצמו פחות גבוה מכך, יש לוודא שהמרווח שהמתקין מתכנן ליצור עם הרצפה אינו עולה על 10 ס"מ.
 
מעקות וחלונות הזזה
 
במרפסות קדמיות רבות יושבי הבית לא לוקחים סיכונים ומחליטים להתקין חלונות הזזה גדולים שמחוברים לתקרה ומאפשרים סגירה ופתיחה של המרפסת. חשוב לציין שמבחינת מכון התקנים, מיקום שכזה עדיין מוגדר מרפסת ולכן חייב גם במעקה. החלונות אכן משמשים כתוספת רשות המשפרת את רמת הבטיחות במקום.